Otevírací doba:
březen - listopad
8 - 20 hodin
prosinec - únor
10 - 15 hodin

V případě zájmu se můžete objednat na Vámi požadovaný čas, mimo pracovní dobu.
Telefon:
+420 773 117 171
+420 354 403 811


Web:
www.wellness-matahari.cz
Sociální síť:
facebook
Adresa:
Hotel Bohemia
Klostermannova 92
Františkovy Lázně

Provozovatel:
Michaela Kamenská
IČ: 72200987
ev.RZP 340 200-246 92-01
Nabídka:

Přijďtě si k nám vyzvednout dárkový poukaz a darujte Vašim blízkým zážitek v podobě našich služeb.


Classic Dárkový poukaz
Heart Dárkový poukaz - srdíčka
Winter Dárkový poukaz - zimní

Masáže

Podvodní masáž

Klient leží ve speciální vaně s teplotou vody 35 – 37°C, terapeut masíruje tělo proudem vody vycházejícím pod tlakem z trysky masážní hadice. Komplexní účinek podvodní masáže díky kombinaci tepla koupele, masáže a pohybu ve vodním prostředí zajišťuje svalové uvolnění, prokrvení kůže a podkoží, stimulaci lymfatického systému, zlepšení kloubní pohyblivosti a zároveň zmírnění bolesti pohybového systému. Indikuje se u poúrazových stavů a otoků. Procedura je vhodná u chronicky zánětlivých a degenerativních onemocnení kloubů a páteře, poruch prokrvení a zároveň zmírnění bolesti pohybového systému.


Částečná masáž klasická:

Jedná se o masáž zad a šíje. Masáž odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení, pozitivně ovlivňuje lymfatický systém. U této masáže se provádějí silnější tlakové hmaty, které odstraňují nahromadění únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech, k masáži používáme kvalitní oleje lisované za studena.


Celotělová regenerační masáž

Tato masáž se provádí na nejzatěžovanějších svalech lidského těla – záda, šíje, horní a dolní končetiny. Vždy je brán zřetel na zdravotní stav klienta a podle toho je následně také masáž přizpůsobena. Klasická masáž zlepšuje metabolismus tkání navozuje správné prokrvení celého těla. Odstraňuje bolesti kloubů a ztuhlých svalů.


Medová masáž

Medová masáž

Je detoxikační masáž. Pumpovacími pohyby jsou “vysávány“ usazeniny a toxiny i z hlubších vrstev tkání. Spolu s léčivými účinky medu dochází k oživení celého organismu a obnovení přirozené detoxikační schopnosti těla. Přes reflexní zóny na zádech jsou stimulovány vnitřní orgány, zvyšuje se energetický potenciál těla a tím i obranyschopnost organismu. Použití medové masáže je vhodné při vyčerpání, slabosti v důsledku stresu, při napětí, nervových poruchách, stavech neklidu, při potížích s usínáním a nespavosti, při všech revmatických onemocněních svalů a kloubů.


Medová masáž olejová

Relaxační masáž s velmi jemnými dotyky. K této masáži se používá směs jojobového oleje, medu, vitamínu E a zázvorový olej. Velice voňavá masáž kterou si zamilujete.


Čokoládová masáž

Čokoládová masáž

Je výborná procedura na vyhlazení a zvláčnění pokožky, celulitidy, získání dobré nálady, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů. Vyjímečnost čokolády byla známa před více než 2000 lety. Tehdy se vědělo, že dodává tělu pocit dobré nálady a výraně omlazuje pokožku. Nyní již víme čím je to způsobeno. Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů. Je harmonizující a mírně stimulující. Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, ale ne tak silně, působí na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu a uvolňovat endorfiny a serotonin, zdroje štěstí. Věříme, že si tuto relaxační proceduru zamilujete. Při čokoládové masáži Vás čeká malé překvapení ve formě luxusních bonbonků.


Baňková masáž

Baňková masáž

Baňková masáž se provádí pomocí baněk vyrobených buď ze skla nebo plastu, které se po vytvoření podtlaku přikládají na speciální místa, jako jsou aktivní akupresurní body. Vyvolaný tah přispívá ke stimulaci podkožního a cévního lymfatického systému a příznivě ovlivňuje průtok krve a lymfy. Baňkami lze i masírovat. Tato masáž je jedinečná a velice účinná. Baňky se přikládají buď na delší dobu za účelem zevních patogeních činitelů z těla, nebo se rychle přemisťují po celých zádech za účelem povzbuzení organizmu a uvolnění zatuhlých svalů. Pod tlakem dojde k nasátí kůže a popraskání drobných vlásečnic, mezi tím dochází k většímu proudění krve a k odplavování nežádoucích usazenin z těla.


Havajská masáž

Je označována za perlu mezi masážemi, má presdívku „loving hand“ – laskavé ruce. Používáme v ní velmi plynulé, měkké i hloubkové techniky, které jsou vykonávány nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktím a lokty. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Havajská masáž má velmi silný terapeutický a relaxační účinek.


Masáž Pantha Jama

Masáž Pantha Jama

Při těchto masážích využíváme východoasijské techniky, které fascinujícím způsobem aktivují všechny buňky v těle a probouzí jeho smysly. Tyto neobvyklé regenerační a relaxační techniky uvolňují napětí, ztuhlé svaly a ulevují bolestem kloubů. Pomáhají zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici, napomáhají při regeneraci sil, odstraňují únavu a pozitivně ovlivňují psychický stav organismu. Startují omlazující procesy v celém těle a dodávají energii. Bylinné měšce - měšce se směsí pečlivě vybraných bylin, které jsou nahřívány v páře, uvolní účinné látky, jenž se poté masážní technikou vstřebávají do organismu. V kombinaci s oleji regenerují naše tělo.


Masáž obličeje

Masáž obličeje

Má blahodárné a maximálně relaxační účinky především na centrální nervovou soustavu. Vzhledem k tomu, že na obličeji je ohromné množství nervových receptorů, ovlivňuje masáž obličeje nejen nervový systém, ale i celé tělo. Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže a proto přímo ovlivňují náš vzhled. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled velký dopad. Masáž obličeje pomáhá oddálit proces stárnutí, neboť díky ní se zlepší krevní oběh, pružnost svalů a masírovaná osoba se pak cítí skvěle a září zdravím.


Rituál Candle massage – rituální masáž svíčkou

Tato procedura se zakládá na bázi aromaterapie a spolu s působením teplého oleje a bambuckého másla Vám přináší nejen odpočinek ale i nádherně hydratovanou pokožku. K dispozici jsou 4 vonné esence, které odpovídají 4 elementům. Voda, vzduch, oheň, země.

  • Oheň – beran, střelec, lev – vůně: skořice
  • Země – panna, býk, kozoroh – vůně: dřevin, koření
  • Voda – rak, štír, ryby – vůně: moře
  • Vzduch – vodnář, blíženci, váhy – vůně: květiny

Aromaterapeutická masáž

Se řadí ke zvláštním druhům příjemné relaxačně – zážitkové masáže, využívající čistě přírodních éterických rostlinných olejů a silic aplikovaných v souladu s principy aromaterapie. Příklady účinků éterických olejů:

Bergamot
Tento éterický olej působí antibakteriálně, protiplísňově, ulevuje při nachlazení, snižuje horečku, podporuje trávení, pomáhá při infekcích močových cest, ulevuje při klimakterických potížích a uklidňuje. Nepoužívat na kůži vystavenou slunci. Aroma je čerstvé, citrusové, s nádechem ovoce a květin.
Levandule
Uklidňující éterický olej zmírňující napětí a nervozitu. Posiluje imunitu, působí protiplísňově a protizánětlivě. Ulevuje při klimakterických potížích, křečových žilách a svalovému napětí. Podporuje regeneraci organismu a hojení jizev. Z dermatologického hlediska vhodný v boji proti mastné, zánětlivé, nečisté pleti a akné. Aroma je čerstvé, bylinné, květinové, sladkohořké, jemně kafrové.
Lemongras (citronová tráva)
Povzbuzující éterický olej pomáhá ke zvýšení koncentrace. Uvolňuje svalové napětí či křeče. Není vhodný v těhotenství. Aroma je svěží, nasládlé, výrazné a citrusové.
Patchouli
Tento éterický olej nejen povzbudí při snížené koncentraci, ale zároveň i uklidní. Výborně podporuje regeneraci a hojení jizev. Z dermatologického hlediska je vhodný v boji proti mastné, zánětlivé, nečisté pleti a akné. Aroma je silné, nasládlé, orientální, dřevité a balzámové.
Santalové dřevo
Tento uklidňující éterický olej pomůže při zánětech, dýchacích potížích, nachlazení či potížích močového systému. Působí antidepresivně, uklidňuje a zároveň povzbuzuje. Je oblíben také pro své afrodiziakální účinky. Z dermatologického hlediska pomáhá proti suché a mastné pleti, akné a nečisté pleti. Nepoužívat při ledvinových potížích. Aroma je smyslné, orientální, dřevité.
Ylang-Ylang
Výborný uklidňující éterický olej odbourávající napětí a nervozitu. Oblíbený pro své afrodiziakální účinky. Z dermatologického hlediska pomáhá proti suché a mastné pleti, akné či nečisté pleti. Je určen pro citlivou pleť a pomáhá při léčbě ekzémů a lupénky. Nepoužívat v prvním trimestru těhotenství a také při nízkém krevním tlaku. Aroma je silné až omamné, teplé, nasládlé a květinové.
Zázvor
Má antibakteriální účinky tlumí bolest hlavy a svalů, zvyšuje krevní tlak, prohřívá a pomáhá při nachlazení a chřipce. Usnadňuje vykašlávání a zmírňuje bolesti v krku. Snižuje horečku a také upravuje činnosti střev při zácpě i průjmu. Nepoužívat v těhotenství a při vysokém tlaku. Aroma je exotické, teplé, lehce nahořklé, kořeněné.
Cedrové dřevo
Působí antibakteriálně, má protizánětlivé účinky. Ovlivňuje dýchání a usnadňuje vykašlávání. Celkově uklidňuje a harmonizuje při úzkosti, stresu a nervozitě. Napomáhá při obnově cévního řečiště, usnadňuje zajizvení, zmírňuje premenstruační syndrom. Má repelentní a adstringentní účinky. Nepoužívat v těhotenství. Aroma je sladké, dřevité, balzámové, s nádechem kafru.

Sportovní masáž

Je shodná s technikou klasické masáže. Je složena ze souboru masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak s fyzické tak psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení. Technika je odvozena ze základních 6 hmatů – tření, hnětení, roztírání, tepání, chvění a pasivní pohyby v kloubech.


Anticelulitidní masáž – Garshan

Podporuje krevní a lymfatický systém. Zmírňuje projevy celulitidy a předchází jejímu vzniku. Napomáhá redukci váhy. Prohřívá a detoxikuje organismus. Dynamické masáže rukavicemi ze surového hedvábí, nebo bez, dle přání klienta a závěrečné vmasírování kokosového oleje k celkové regeneraci.